Srp
31

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Zemského hřebčince v Písku

Písek

Přijďte si užít zážitkový den v píseckém hřebčinci!

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Zemským hřebčincem v Písku Vás zve na Den otevřených dveří v Zemském hřebčinci, který se uskuteční v Písku v Jihočeském kraji v sobotu 31. srpna 2019 od 10:00 do 16:00 hod. Během akce se návštěvníkům otevře areál hřebčince, který v posledních letech procházel rekonstrukcí tribuny pro diváky, a došlo k výstavbě objektu pro rozhodčí. Díky dotaci z evropských fondů byl celý areál zabezpečen kamerovým systémem a došlo k jeho digitalizaci pomocí 3D scanneru.

 

V průběhu celého dne si budete moci prohlédnout stáje a expozici věnovanou historii hřebčince. Zjistíte tak například to, že slavný kůň Ardo, který byl předlohou pro sochu koně svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, pocházel právě z Písku. Ale za jeho sochou nemusíte cestovat až do Prahy, má ji totiž i na nádvoří hřebčince.

K vidění budou zemědělské stroje značky Deutz-Fahr

 

Den otevřených dveří je součástí Chovatelského dne, který se v píseckém hřebčinci pravidelně pořádá, takže se můžete těšit na velmi bohatý program, který ocení nejen milovníci koní. Dojde k představení jízdní policie, předvedení hřebců na ruce i pod sedlem, nebo divácky velmi atraktivní soutěž Jump and drive, kdy dochází ke spojení parkuru a spřežení. Program doplní vystoupení písecké kapely Kvintet.

 

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o ceny. Děti si budou moci užít zábavu na skákací nafukovací farmě či při malování na obličej, a bude pro ně připraven program Sladovny Písek, v jejímž stanu si budou moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu. V rámci fotokoutku si pak můžete pořídit fotografii na památku. Čeká Vás tak nabitý program, který ocení všechny věkové kategorie.

 

Akce je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace. Parkování na místě zajištěno.

 

Více informací najdete v přiložené pozvánce, na webu www.dotaceeu.cz/dod nebo na facebookové události ZDE.

Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení