5DS / DV / DF TTV

5DS / DV / DF TTV

5DS / DV / DF TTV
5DS / DV / DF TTV

 

Ať už se věnujete pěstování vinné révy nebo ovoce, údržbě zahrad nebo krajiny či komunálním službám – maximální produktivita a flexibilita jsou základními předpoklady pro ekonomicky úspěšnou práci. Výkonu, produktivitě a pohodlí speciálních traktorů nové řady 5DS / DV / DF TTV se žádný jiný traktor nevyrovná. DEUTZ-FAHR představuje inovativní specializovaný traktor, který odpovídá nejvyšším nárokům: plynulá TTV převodovka, maximální pohodlí při jízdě, snadné ovládání a výkonný hydraulický systém umožňují dosud nevídanou produktivitu.

5DS / DV / DF TTV

Technická specifikace

Výkon

65  -  113  k 

Kapacita zdvihu TBZ - max

2600  kg 

Hmotnost

3030  -  3160  kg 

Vlastnosti produktu

MOTOR

MOTOR

EFEKTIVNÍ STROJ. Špičková moderní technologie pro všechny požadavky.
  • velký, nově navržený systém chlazení, optimalizovaný přívod vzduchu a vzduchový filtr PowerCore podporují efektivitu motoru
  • exkluzivní systém zpracování výfukových plynů a emisí DOC: kompaktní systém bez AdBlue odpovídá požadavkům všech emisních norem
  • palivová nádrž integrovanou do konzoly přední nápravy lze plnit i při zavřené kapotě, přídavná nádrž se nachází pod podvozkem

Vysoce moderní, výkonné motory FARMotion, které byly vyvinuty speciálně pro zemědělství, přesvědčují svým optimálním krouticím momentem a maximálním výkonem při enormně úsporné spotřebě. Rozhodnout se můžete mezi elektronicky řízeným 3- nebo 4válcovým turbo dieselovým motorem se vstřikováním Common rail s výkonem 88 až 113 koňských sil (65 až 83 kW) s turbodmychadlem, s mezichlazením stlačeného vzduchu, se systémem zpracování výfukových plynů a emisí DOC a s viskózním ventilátorem. Krouticí moment a výkon jsou dimenzovány pro nejtěžší úkony. Nové motory mají navíc extrémně nízkou spotřebu paliva.

Převodovka

Převodovka

KROTITEL TERÉNU. Nový 5DS s plynulou převodovkou TTV zajišťuje optimální přenos síly v každé situaci.

Inovativní technologie převodovky zajišťuje efektivní rozdělení síly jak na rovném terénu, tak ve svahu. Práce řidiče je velmi usnadněna a uspokojivě klesá i spotřeba, neboť převodovka 5DS TTV kombinuje výkonnost mechanických převodovek s pohodlím hydrostatických převodů. Výkon motoru je efektivně, plynule a bez ztráty optimalizován, navíc s úsporou paliva.  Maximální rychlosti 40 km/h je dosaženo již při úsporných 1650 ot/min.

Pohodlí při ovládání nové převodovky TTV je nevídané; řidič jen nastaví požadovanou rychlost a traktor plynule zrychluje až do dosažení této rychlosti. Motor a převodovka jsou plynule synchronizovány, aby pracovaly při nejefektivnějších otáčkách motoru nezávisle na zatížení. A s tempomatem je to ještě o poznání jednodušší: požadovaná pracovní rychlost se uloží a vyvolá pouhým stiskem tlačítka. Ovládání převodovky probíhá intuitivně pomocí ergonomického joysticku, kde se všechny důležité funkce ovládají špičkou prstu. Změnu směru jízdy lze provést i pomocí tří předprogramovaných tlačítek joysticku MaxCom.

Hydraulický systém

Hydraulický systém

SILNĚJŠÍ TRAKTOR. Jednička v oboru z hlediska hydraulického výkonu. Tahoun, který umí vše.

Přídavná zařízení používaná při práci na vinici a v sadu potřebují nejen vyšší hydraulický výkon, ale jejich ovládání je kvůli složitým pracovním postupům stále komplexnější. Proto DEUTZ-FAHR zcela inovoval hydraulický systém nové řady 5DS TTV. Pro splnění všech požadavků spojených nejen s pěstováním vinné révy a ovoce lze k zadnímu tříbodovému závěsu připojit až pět dvoucestných regulačních ventilů vnějších elektrohydraulických okruhů. Na předním závěsu jsou k dispozici čtyři dvoucestné regulační ventily. Pro každý regulační ventil lze individuálně naprogramovat množství oleje a dobu průtoku, které lze pak při rutinních pracích opět vyvolat. Elektronicky řízený zadní tříbodový závěs má zvedací kapacitu působivých 2600 kg; volitelný přední tříbodový závěs uzvedne 1500 kg.

Je jedno, jakou ze čtyř konfigurací hydraulického systému zvolíte: tříbodový závěs a regulační ventily vnějších okruhů jsou zásobovány výkonným čerpadlem Load Sensing s průtokem 100 l/min. Samozřejmostí je i samostatný hydraulický okruh servořízení s čerpadlem s průtokem 42 l/min. 

Nový traktor DEUTZ-FAHR řady 5DS TTV dokazuje flexibilitu i svou vývodovou hřídelí, která standardně disponuje třemi rychlostmi otáček: 540 ot/min, 540ECO a 1000 ot/min s elektronickým přepínáním. Standardně je k dispozici i automatické zapínání a vypínání vývodové hřídele nezávislé na poloze tříbodového závěsu. Volitelně je k dispozici zadní vývodová hřídel s flexibilním drážkováním a přední vývodová hřídel s 1000 ot/min.

Kabina

Kabina

NEJPROSTORNĚJŠÍ INTERIÉR VE SVÉ TŘÍDĚ: více pohodlí, méně stresu
  • přístrojová deska podává řidiči v reálném čase digitální a analogické informace o provozním stavu traktoru.
  • klimatizaci lze pohodlně ovládat prostřednictvím displeje ve střeše kabiny.
  • rovná podlaha kabiny poskytuje více místa, více pohodlí pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i polohu sezení.

Uvnitř prostorný – zvenku kompaktní: cíl vývoje nové 4sloupkové kabiny série 5DS TTV byl dosažen. Oblé profily rámu propůjčují kabině moderní vzhled, nabízejí dobrý výhled na všechny strany a chrání vegetaci při průjezdu řádky. Díky kompaktní a nízko posazené TTV převodovce je podlaha kabiny zcela rovná, což usnadňuje nástup a výstup, nabízí více místa pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i sezení. Volant je snadno a pohodlně výškově a bočně stavitelný prostřednictvím pedálu na sloupku řízení. Přístrojová deska integrovaná do sloupku řízení se posunuje spolu s volantem a umožňuje tak řidiči jakékoli výšky optimální pohled na provozní informace a obslužné prvky. InfoCenterPro s 5“ obrazovkou s velkou rozlišovací schopností přehledně informuje řidiče o provozním stavu traktoru. Zobrazení rychlosti a počtu otáček probíhá analogicky

Ocenění

Ocenění

Zlatý klas 2021

Hlavní cenu v soutěži ZLATÝ KLAS vyhlášené v rámci 47. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2021 získal v kategorii Mechanizace model DEUTZ-FAHR 5115 DF TTV ActiveSteer.

Soutěž ZLATÝ KLAS vyhlašuje každoročně Ministerstvo zemědělství ČR prostřednictvím Výstaviště České Budějovice a.s., pořadatele mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Cílem soutěže je vybrat a především vyzdvihnout a ocenit špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky a mechanizace prací v zemědělství, v potravinářství a lesním a vodním hospodářství, včetně opravárenství. Přihlášené exponáty posuzuje soutěžní porota sestavená z odborníků (zástupci MZe, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu).

Reference

Mapa dealerů

Agribar s.r.o.

Střední čechy - sever
Jizerní Vtelno 10 (na návsi), 294 31 Krnsko

Kontaktní osoba

GARNEA a.s. - Středisko Sedlčany

Střední čechy - jih
Hermovo pole 1321, 264 01 Sedlčany

Kontaktní osoba

Agrodráb

Střední čechy - západ
Milady Horákové 2764, 272 01 Kladno

Kontaktní osoba

SPINTECH s.r.o.

Jihočeský kraj - jih
Chvalšiny 322, 382 08 Chvalšiny

Kontaktní osoba

GARNEA a.s.

Jihočeský kraj - sever
Neplachov 129, 37365

Kontaktní osoba

NEWIA s.r.o.

Plzeňský kraj
Americká 404, 345 61 Staňkov

Kontaktní osoba

AGRAFA s.r.o.

Karlovarský kraj
U Farmy 34, 350 02 Cheb - Dolní Dvory

Kontaktní osoba

ZV AGRO, s.r.o.

Ústecký kraj
Švermova 1373, 413 01 Roudnice nad Labem

Kontaktní osoba

ZEAS, a.s. Pod Kunětickou horou

Pardubický kraj - západ
Brozanská 490, 533 52 Staré Hradiště

Kontaktní osoba

AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o.

Pardubický kraj - východ
Klostermanova 1258, 564 01 Žamberk

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Velké Meziříčí

Kraj Vysočina - východ
Třebíčská 74b, 594 01 Velké Meziříčí

Kontaktní osoba

STAGRA B s.r.o.

Kraj Vysočina - západ
Družstevní 498, 378 56 Studená

Kontaktní osoba

Agro Podlužan, a.s.

Jihomoravský kraj
Prušánky 132, 696 21 Prušánky

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Hrubčice

Olomoucký kraj
Hrubčice 281, 798 21 Bedihošť

Kontaktní osoba

DFH s.r.o. - provozovna Mošnov

Moravsko slezský kraj - jih
Mošnov 305, 742 51 Mošnov

Kontaktní osoba

AGROSERVIS Opava, s.r.o.

Moravsko slezský kraj - sever
U Dráhy 1678/16 , 747 05 Opava

Kontaktní osoba

DFH s.r.o.

Zlínský kraj
Družstevní I. ev. č. 0238, 763 21 Slavičín - Hrádek na Vlárské dráze

Kontaktní osoba

Kontaktní formulář

Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení