5DS / DV / DF TTV

5DS / DV / DF TTV

5DS / DV / DF TTV
5DS / DV / DF TTV

 

Ať už se věnujete pěstování vinné révy nebo ovoce, údržbě zahrad nebo krajiny či komunálním službám – maximální produktivita a flexibilita jsou základními předpoklady pro ekonomicky úspěšnou práci. Výkonu, produktivitě a pohodlí speciálních traktorů nové řady 5DS / DV / DF TTV se žádný jiný traktor nevyrovná. DEUTZ-FAHR představuje inovativní specializovaný traktor, který odpovídá nejvyšším nárokům: plynulá TTV převodovka, maximální pohodlí při jízdě, snadné ovládání a výkonný hydraulický systém umožňují dosud nevídanou produktivitu.

5DS / DV / DF TTV

Technická specifikace

Výkon

65  -  113  k 

Kapacita zdvihu TBZ - max

2600  kg 

Hmotnost

3030  -  3160  kg 

Vlastnosti produktu

MOTOR

MOTOR

EFEKTIVNÍ STROJ. Špičková moderní technologie pro všechny požadavky.
  • velký, nově navržený systém chlazení, optimalizovaný přívod vzduchu a vzduchový filtr PowerCore podporují efektivitu motoru
  • exkluzivní systém zpracování výfukových plynů a emisí DOC: kompaktní systém bez AdBlue odpovídá požadavkům všech emisních norem
  • palivová nádrž integrovanou do konzoly přední nápravy lze plnit i při zavřené kapotě, přídavná nádrž se nachází pod podvozkem

Vysoce moderní, výkonné motory FARMotion, které byly vyvinuty speciálně pro zemědělství, přesvědčují svým optimálním krouticím momentem a maximálním výkonem při enormně úsporné spotřebě. Rozhodnout se můžete mezi elektronicky řízeným 3- nebo 4válcovým turbo dieselovým motorem se vstřikováním Common rail s výkonem 88 až 113 koňských sil (65 až 83 kW) s turbodmychadlem, s mezichlazením stlačeného vzduchu, se systémem zpracování výfukových plynů a emisí DOC a s viskózním ventilátorem. Krouticí moment a výkon jsou dimenzovány pro nejtěžší úkony. Nové motory mají navíc extrémně nízkou spotřebu paliva.

Převodovka

Převodovka

KROTITEL TERÉNU. Nový 5DS s plynulou převodovkou TTV zajišťuje optimální přenos síly v každé situaci.

Inovativní technologie převodovky zajišťuje efektivní rozdělení síly jak na rovném terénu, tak ve svahu. Práce řidiče je velmi usnadněna a uspokojivě klesá i spotřeba, neboť převodovka 5DS TTV kombinuje výkonnost mechanických převodovek s pohodlím hydrostatických převodů. Výkon motoru je efektivně, plynule a bez ztráty optimalizován, navíc s úsporou paliva.  Maximální rychlosti 40 km/h je dosaženo již při úsporných 1650 ot/min.

Pohodlí při ovládání nové převodovky TTV je nevídané; řidič jen nastaví požadovanou rychlost a traktor plynule zrychluje až do dosažení této rychlosti. Motor a převodovka jsou plynule synchronizovány, aby pracovaly při nejefektivnějších otáčkách motoru nezávisle na zatížení. A s tempomatem je to ještě o poznání jednodušší: požadovaná pracovní rychlost se uloží a vyvolá pouhým stiskem tlačítka. Ovládání převodovky probíhá intuitivně pomocí ergonomického joysticku, kde se všechny důležité funkce ovládají špičkou prstu. Změnu směru jízdy lze provést i pomocí tří předprogramovaných tlačítek joysticku MaxCom.

Hydraulický systém

Hydraulický systém

SILNĚJŠÍ TRAKTOR. Jednička v oboru z hlediska hydraulického výkonu. Tahoun, který umí vše.

Přídavná zařízení používaná při práci na vinici a v sadu potřebují nejen vyšší hydraulický výkon, ale jejich ovládání je kvůli složitým pracovním postupům stále komplexnější. Proto DEUTZ-FAHR zcela inovoval hydraulický systém nové řady 5DS TTV. Pro splnění všech požadavků spojených nejen s pěstováním vinné révy a ovoce lze k zadnímu tříbodovému závěsu připojit až pět dvoucestných regulačních ventilů vnějších elektrohydraulických okruhů. Na předním závěsu jsou k dispozici čtyři dvoucestné regulační ventily. Pro každý regulační ventil lze individuálně naprogramovat množství oleje a dobu průtoku, které lze pak při rutinních pracích opět vyvolat. Elektronicky řízený zadní tříbodový závěs má zvedací kapacitu působivých 2600 kg; volitelný přední tříbodový závěs uzvedne 1500 kg.

Je jedno, jakou ze čtyř konfigurací hydraulického systému zvolíte: tříbodový závěs a regulační ventily vnějších okruhů jsou zásobovány výkonným čerpadlem Load Sensing s průtokem 100 l/min. Samozřejmostí je i samostatný hydraulický okruh servořízení s čerpadlem s průtokem 42 l/min. 

Nový traktor DEUTZ-FAHR řady 5DS TTV dokazuje flexibilitu i svou vývodovou hřídelí, která standardně disponuje třemi rychlostmi otáček: 540 ot/min, 540ECO a 1000 ot/min s elektronickým přepínáním. Standardně je k dispozici i automatické zapínání a vypínání vývodové hřídele nezávislé na poloze tříbodového závěsu. Volitelně je k dispozici zadní vývodová hřídel s flexibilním drážkováním a přední vývodová hřídel s 1000 ot/min.

Kabina

Kabina

NEJPROSTORNĚJŠÍ INTERIÉR VE SVÉ TŘÍDĚ: více pohodlí, méně stresu
  • přístrojová deska podává řidiči v reálném čase digitální a analogické informace o provozním stavu traktoru.
  • klimatizaci lze pohodlně ovládat prostřednictvím displeje ve střeše kabiny.
  • rovná podlaha kabiny poskytuje více místa, více pohodlí pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i polohu sezení.

Uvnitř prostorný – zvenku kompaktní: cíl vývoje nové 4sloupkové kabiny série 5DS TTV byl dosažen. Oblé profily rámu propůjčují kabině moderní vzhled, nabízejí dobrý výhled na všechny strany a chrání vegetaci při průjezdu řádky. Díky kompaktní a nízko posazené TTV převodovce je podlaha kabiny zcela rovná, což usnadňuje nástup a výstup, nabízí více místa pro nohy a umožňuje optimální umístění nohou na pedálech i sezení. Volant je snadno a pohodlně výškově a bočně stavitelný prostřednictvím pedálu na sloupku řízení. Přístrojová deska integrovaná do sloupku řízení se posunuje spolu s volantem a umožňuje tak řidiči jakékoli výšky optimální pohled na provozní informace a obslužné prvky. InfoCenterPro s 5“ obrazovkou s velkou rozlišovací schopností přehledně informuje řidiče o provozním stavu traktoru. Zobrazení rychlosti a počtu otáček probíhá analogicky

Ocenění

Ocenění

Zlatý klas 2021

Hlavní cenu v soutěži ZLATÝ KLAS vyhlášené v rámci 47. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2021 získal v kategorii Mechanizace model DEUTZ-FAHR 5115 DF TTV ActiveSteer.

Soutěž ZLATÝ KLAS vyhlašuje každoročně Ministerstvo zemědělství ČR prostřednictvím Výstaviště České Budějovice a.s., pořadatele mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Cílem soutěže je vybrat a především vyzdvihnout a ocenit špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky a mechanizace prací v zemědělství, v potravinářství a lesním a vodním hospodářství, včetně opravárenství. Přihlášené exponáty posuzuje soutěžní porota sestavená z odborníků (zástupci MZe, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu).

Reference

Mapa dealerů

Agribar s.r.o.

Středočeský kraj - sever
Jizerní Vtelno 10 (na návsi), 294 31 Krnsko

Kontaktní osoba

GARNEA a.s. - Středisko Sedlčany

Středočeský kraj - jih
Hermovo pole 1321, 264 01 Sedlčany

Kontaktní osoba

Agrodráb

Středočeský kraj - západ
Milady Horákové 2764, 272 01 Kladno

Kontaktní osoba

GARNEA a.s.

Jihočeský kraj
Neplachov 129, 373 65 Dolní Bukovsko

Kontaktní osoba

Y-CZ, s.r.o.

Jihočeský kraj
Neplachov 129, 373 65 Dolní Bukovsko

Kontaktní osoba

NEWIA s.r.o.

Plzeňský kraj
Americká 404, 345 61 Staňkov

Kontaktní osoba

AGRAFA s.r.o.

Karlovarský kraj
U Farmy 34, 350 02 Cheb - Dolní Dvory

Kontaktní osoba

ZV AGRO, s.r.o.

Ústecký kraj
Švermova 1373, 413 01 Roudnice nad Labem

Kontaktní osoba

Agriten Trutnov s.r.o

Polská 92, 541 01 Trutnov

Kontaktní osoba

ZEAS, a.s. Pod Kunětickou horou

Pardubický kraj - západ
Brozanská 490, 533 52 Staré Hradiště

Kontaktní osoba

AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o.

Pardubický kraj - východ
Klostermanova 1258, 564 01 Žamberk

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Velké Meziříčí

Kraj Vysočina - východ
Třebíčská 74b, 594 01 Velké Meziříčí

Kontaktní osoba

STAGRA B s.r.o.

Kraj Vysočina - západ
Družstevní 498, 378 56 Studená

Kontaktní osoba

Zetkomservis s.r.o.

Kraj Vysočina
Záborná 81

Kontaktní osoba

GARNEA, a.s. - Středisko Prušánky

Jihomoravský kraj
Prušánky 132, 696 21 Prušánky

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Hrubčice

Olomoucký kraj
Hrubčice 281, 798 21 Bedihošť

Kontaktní osoba

DFH s.r.o. - provozovna Mošnov

Moravsko slezský kraj - jih
Mošnov 305, 742 51 Mošnov

Kontaktní osoba

AGROSERVIS Opava, s.r.o.

Moravsko slezský kraj - sever
U Dráhy 1678/16 , 747 05 Opava

Kontaktní osoba

DFH s.r.o.

Zlínský kraj
Družstevní I. ev. č. 0238, 763 21 Slavičín - Hrádek na Vlárské dráze

Kontaktní osoba

Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení