5

5

5095 - 5100 - 5105 - 5115 - 5125
5

Traktory DEUTZ-FAHR řady 5 představují jedny z nejmodulárnějších a přizpůsobitelných strojů v tomto segmentu a nabízejí perfektní řešení pro potřeby všech zákazníků. Jsou ideální pro polní práce, širokořádkové plodiny, pícniny, práci v živočišné výrobě a rovněž jako stacionární stroje.

5

Technická specifikace

Výkon

95  -  126  k 

Kapacita zdvihu TBZ - max

5410  kg 

Hmotnost

3800  -  4350  kg 

Vlastnosti produktu

Motor

Motor

Vyvinutý speciálně pro zemědělství
 • v souladu s emisní normou Stage V
 • elektronický vysokotlaký vstřikovací systém Common Rail
 • dvě uživatelsky nastavitelné paměti otáček
 • jednoduchá údržba

Stroje řady 5 lze vybavit novými, extrémně kompaktními motory FARMotion, a to buď tříválcovým FARMotion 35 vyznačujícím se skvělou obratností a hbitostí, nebo čtyřválcovým FARMotion 45 připraveným pro těžké tahové práce. Vstřikování Common Rail dosahující vstřikovacího tlaku až 2.000 barů s kompletním elektronickým řízením zlepšuje spalovací proces zajištěním efektivnější atomizace paliva, znatelně snižuje spotřebu, hluk a emise, a dále umožňuje motoru rychlejší odezvu na náhlé změny zatížení.

Vlajkový model 5125 dosahuje maximálního výkonu 126 k a působivého točivého momentu 517 Nm.

Převodovka a PTO

Převodovka a PTO

Bezkonkurenční možnosti konfigurací
 • modulární koncept
 • 3stupňový Powershift (HML) s funkcí automatického řazení (APS)
 • Powershuttle s nastavitelnou odezvou a Stop&Go
 • až 4 rychlosti PTO

V souladu s modulární koncepcí jsou všechny varianty převodovek řady 5 pětistupňové a díky rozsáhlé nabídce se dají různě kombinovat a nakonfigurovat pro dokonalé řešení při jakémkoliv použití. Volit můžete mezi synchronizovanou mechanickou reverzací nebo elektrohydraulickou reverzací PowerShuttle a současně lze zvolit dva nebo tři stupně Powershift. Mezi další možnosti konfigurace patří skupina plazivých a superplazivých rychlostí. Převodovky s třístupňovým Powershiftem (HML) jsou nyní k dispozici s funkcí Automatic Powershift (APS) a u převodovky s reverzací PowerShuttle nechybí známá funkce Stop & Go.

Vývodová hřídel se spouští vícekotoučovou mokrou spojkou, která se ovládá elektrohydraulicky pouhým stisknutím tlačítka, což zajišťuje bezproblémové a přesné zapínání a vypínání za všech podmínek. Práce s nářadím poháněným vývodovou hřídelí se nyní stala produktivnější než kdy dříve, protože traktory disponují všemi dostupnými režimy otáček (540; 540/540E; 540/540E/1000/1000E) a rychle vyměnitelnými koncovkami vývodové hřídele.

Hydraulika a TBZ

Hydraulika a TBZ

Špičkový výkon a výjimečná přizpůsobitelnost
 • dvojité čerpadlo s průtokem 90 l/min
 • až 4 dvojčinné hydraulické okruhy vzadu
 • nezávislé čerpadlo řízení s průtokem 40 l/min
 • elektronicky ovládaný zadní TBZ
 • maximální zdvihová kapacita 5.425 kg
 • možnost předního TBZ

Aby bylo možné vyhovět potřebám nejrůznějších aplikací, lze si u traktorů DEUTZ-FAHR řady 5 vybrat ze dvou základních variant hydraulického systému: jedné s jednoduchým čerpadlem o výkonu 55 l/min a druhé s dvojitým čerpadlem o výkonu 90 l/min s elektronickým systémem „na přání“, který umožňuje využít maximální hydraulický výkon pouze v případě potřeby. Řízení u řady 5 se navíc vždy dodává s nezávislým čerpadlem o výkonu 40 l/min. Všechny traktory jsou standardně vybaveny dvěma (nebo na přání třemi) mechanicky ovládanými dvojčinnými zadními hydraulickými okruhy s regulátorem průtoku a volnou zpátečkou.

Řada 5 má v základní výbavě osvědčený mechanicky ovládaný zadní tříbodový závěs, ale může být vybavena i verzí s plně elektronickým ovládáním. Zadní tříbodový závěs kategorie II má maximální nosnost přes 5.400 kg (v závislosti na modelu).

Kabina TopVision

Kabina TopVision

Moderní a luxusní kabina pouze se 4 sloupky
 • perfektní viditelnost do všech stran
 • odpružení kabiny pomocí Hydro Silent-Blocks
 • možnost instalovat až 12 pracovních LED světel
 • otevíratelné čelní sklo a zadní stěna pro vynikající ventilaci

Nejmodernější kabina TopVision s pouhými 4 sloupky, velkoryse dimenzovaná okna kabiny a šikmý profil kapoty zajišťují vynikající viditelnost do všech stran za všech podmínek. Kabina nabízí vynikající úroveň komfortu díky inovativnímu odpružení Hydro Silent-Blocks, které snižuje vibrace přenášené na obsluhu až o 40 % ve srovnání s běžným odpružením.

Díky plně nastavitelnému teleskopickému sloupku řízení a odpruženému sedadlu s různými možnostmi nastavení si může obsluha jakékoli výšky najít ideální polohu pro řízení. Nízká hladina hluku, vynikající kvalita vnitřních materiálů a ergonomicky uspořádané ovládací prvky a přístroje činí z této kabiny neuvěřitelně pohodlné pracovní prostředí.

Čelní nakladač

Čelní nakladač

Navržený a vyrobený speciálně pro řadu 5
 • 2 sety pro instalaci čelního nakladače
 • zadní zátěž pro správné rozložení hmotnosti
 • vynikající výhled

Čelní nakladač určený pro další rozšíření všestrannosti těchto traktorů. Zákazník si může vybrat ze dvou variant setů pro následnou instalaci čelního nakladače – "Light kit" a "Ready kit" – oba se instalují ve výrobě. Obě sady mají speciální rám pro montáž čelního nakladače, přičemž Ready kit obsahuje navíc joystick umístěný vedle řidiče a všechny hydraulické a elektrické přípojky. K dispozici je přímo určená zadní zátěž, která zajišťuje správné rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a chrání přední nápravu před nadměrnou mechanickou zátěží.

Vybírat si dále můžete ze tří modelů čelního nakladače označených Solid, FS a FZ. Díky ovládacím táhlům integrovaným do ramen nakladače a ploché příčné trubce zajišťují tyto čelní nakladače vynikající výhled dopředu.

Volitelná výbava

Volitelná výbava

Vše, co byste kdy mohli potřebovat
 • téměř všechny typy brzdových systémů
 • různé druhy a velikosti kol, varianty pneumatik a konfigurace blatníků
 • komunální výbava

Rozsáhlá nabídka příslušenství a široký výběr volitelné výbavy umožňují obsluze sestavit si ideální stroj pro své specifické potřeby.

Možnosti, ze kterých lze vybírat, zahrnují téměř všechny typy hydraulických a pneumatických brzdových systémů přívěsů. Modely 5115 a 5125 mohou být mimo jiné vybaveny hydraulickou parkovací brzdou (HPB).

Mezi další důležité přednosti rozšiřující všestrannost této řady patří možnost výběru různých typů a velikostí kol a množství schválených variant pneumatik vhodných pro práci na poli, sekundární zpracování půdy pro řádkové plodiny a použití na silnicích. Nabízí se také výběr různých konfigurací předních a zadních blatníků, stejně jako přední a zadní monolitické a kufrové závaží, nebo také kruhové závaží pro zadní kola. Modely DEUTZ-FAHR řady 5 lze navíc objednat ve specifickém oranžovém barevném provedení s vysokou viditelností pro použití při údržbě silnic a v komunálních službách.

Reference

Milan Zikmund
Reference

Milan Zikmund

Stroje: 5120, 5100 G

Pro všestranný a neuvěřitelně přizpůsobitelný traktor DEUTZ-FAHR 5120 se rozhodli Zikmundovi z jihočeské Holubovské Bašty.

Mapa dealerů

Agribar s.r.o.

Středočeský kraj - sever
Jizerní Vtelno 10 (na návsi), 294 31 Krnsko

Kontaktní osoba

GARNEA a.s. - Středisko Sedlčany

Středočeský kraj - jih
Hermovo pole 1321, 264 01 Sedlčany

Kontaktní osoba

Agrodráb

Středočeský kraj - západ
Milady Horákové 2764, 272 01 Kladno

Kontaktní osoba

GARNEA a.s.

Jihočeský kraj
Neplachov 129, 373 65 Dolní Bukovsko

Kontaktní osoba

NEWIA s.r.o.

Plzeňský kraj
Americká 404, 345 61 Staňkov

Kontaktní osoba

AGRAFA s.r.o.

Karlovarský kraj
U Farmy 34, 350 02 Cheb - Dolní Dvory

Kontaktní osoba

ZV AGRO, s.r.o.

Ústecký kraj
Švermova 1373, 413 01 Roudnice nad Labem

Kontaktní osoba

ZEAS, a.s. Pod Kunětickou horou

Pardubický kraj - západ
Brozanská 490, 533 52 Staré Hradiště

Kontaktní osoba

AgroKonzulta Žamberk spol. s r.o.

Pardubický kraj - východ
Klostermanova 1258, 564 01 Žamberk

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Velké Meziříčí

Kraj Vysočina - východ
Třebíčská 74b, 594 01 Velké Meziříčí

Kontaktní osoba

STAGRA B s.r.o.

Kraj Vysočina - západ
Družstevní 498, 378 56 Studená

Kontaktní osoba

GARNEA, a.s. - Středisko Prušánky

Jihomoravský kraj
Prušánky 132, 696 21 Prušánky

Kontaktní osoba

P & L, spol. s r.o. - provozovna Hrubčice

Olomoucký kraj
Hrubčice 281, 798 21 Bedihošť

Kontaktní osoba

DFH s.r.o. - provozovna Mošnov

Moravsko slezský kraj - jih
Mošnov 305, 742 51 Mošnov

Kontaktní osoba

AGROSERVIS Opava, s.r.o.

Moravsko slezský kraj - sever
U Dráhy 1678/16 , 747 05 Opava

Kontaktní osoba

DFH s.r.o.

Zlínský kraj
Družstevní I. ev. č. 0238, 763 21 Slavičín - Hrádek na Vlárské dráze

Kontaktní osoba

Kontaktní formulář

Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení