Jaroslav Nedvěd

5100 G

Od začátku roku 2018 u nás nově slouží tento Deutz-Fahr 5100G. Využíváme ho zpravidla do krmného vozu Husky a to dvakrát denně. V našem podniku se nachází celkem 700 kusů dobytka, který je nutné takto nakrmit. Traktor je opravdu hodně využívaný a zatím od pořízení s ním nemáme vůbec žádné problémy. Bezvadně se na tuto práci hodí. Oproti konkurenčnímu traktoru ve stejné výkonové kategorii, který tento Deutz nahradil, je znát rozdíl v motoru. Frézování směsi v krmném voze se vůbec nezasekává a vše probíhá naprosto plynule. Což u minulého stroje nebylo. K tomuto druhu práce je také potřebná výborná manévrovatelnost, což opět tento kompaktní traktor výborně umí.

Je znát, že se jedná o moderní stroj, který si spoustu věcí hlídá sám, což mi vyhovuje. Kabina je velmi příjemná a pohodlná včetně sedadla řidiče, které je úžasně nastavitelné. Klimatizace byla toto léto opravdu klíčová a velmi příjemně se i v obrovských vedrech pracovalo.

Jak vidíte, velice pohodlné je i čištění a přístup k filtrům pod kapotou. Neztrácíte zbytečně čas a obsluha není otrávená ze zbytečných komplikací.

Oceňuji i bezpečnostní prvky jako je třeba ochrana obsluhy, která vychází ven ze stroje k zadní vývodové hřídeli. Řidič musí buďto odsouhlasit, že opravdu vychází ven při spuštěným zadním PTO, nebo když tak neučiní, se zadní vývoďák vypne. Obecně ovládání traktoru jde parádně ruku v ruce s technologiemi v něm použitými a opravdu se mi v něm dobře jezdí.

 

Jaroslav Nedvěd – Krmič, traktoristaZpět
Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení