Zdeněk Fidler

Agrotron 6165 RCshift

Jako první jsme si před dvaceti lety pořídili lis na kulaté balíky s pevnou komorou Deutz-Fahr, který bezproblémově funguje doteď. Takže když jsme teď pořizovali nový traktor, tak volba padla právě na tuto, u nás ověřenou značku. Jelikož naše farma disponuje především loukami o velikosti zhruba 140 ha a pouze 10 ha orné, rozhodli jsme se pro model Agrotron 6165 RCshift, jakožto stroje především pro sekání a zpracovávání píce. Dále ho máme i na polní práce a samozřejmě i na dopravu.

 

Navzdory převaze luk právě provádím podmítání na jednom z našich polí, kde byla vysazena kukuřice. Jak vidíte, máme to tu solidně ve svahu, nicméně s tímto „Deutzem“ to zvládáme velmi dobře. Výkon motoru je pro naše potřeby optimální a převodovka RCshift je velmi příjemnou novinku. Do pořízení tohoto traktoru jsme měli pouze traktory s manuálními převodovkami, ale práce s tímto automatem je o hodně komfortnější. Obzvláště v dopravě si vychutnávám přednosti RCshiftu.

Co jsem hodně ocenil, jakožto u prvního našeho Deutz-Fahr traktoru, bylo intuitivní ovládání a skvělé rozvržení ovládacích tlačítek a pák. Samotná kabina je výborně odpružená pomocí měchů. Uvnitř sedadlo je velmi pohodlné, což ocení každý řidič traktoru.  Dále je kabina oddělena od kapoty a oblasti motoru, takže mi do kabiny jde jen drtivé minimum hluku a vibrací. Před zahájením této podmítky jsem také musel zkontrolovat filtry po sekání píce a shledal jsem, že je to všechno úžasně dostupné.

Musím uznat, že tento Agrotron splňuje mé požadavky – je spolehlivý, výkonný a komfortní. Vlastně vše, co od takovéhoto stroje očekávám. Co určitě ještě hrálo pro pořízení tohoto traktoru, byly zkušenosti s firmou GARNEA a.s. v Neplachově, která nám poskytuje výborný servis a i přístup je velmi osobní.

 

Zdeněk Fidler – soukromý zemědělecZpět
Nastavení soukromí a cookies

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Více informací a nastavení